Sosyal Yardımları

Genel Kurul’un verdiği yetki ile Yönetim Kurulu’nun alacağı karar neticesinde bütçe planlaması doğrultusunda dernek üyelerini kapsayan Sosyal Yardım maddeleri sırasıyla;

 

a-) Evlenme Yardımı: Evlilik Cüzdanı fotokopisi şart ile.

b-) Doğum Yardımı: Doğum Belgesi şartı ile.

c-) Sünnet Yardımı: Sünnet Davetiyesi şartı ile.

d-) Vefat Yardımı: Ölüm Belgesi şartı ile.

e-) Eğitim Yardımı: Her yıl olmak üzere bir defaya mahsus ilköğretim, ortaöğretim ve lise okul belgesi ve sağlık kurulu raporu sahibi ve işitme engelli olması şartı ile.

f-) Burs Yardımı: Her yıl olmak üzere bir defaya mahsus, sadece örgün eğitimde ve devlet üniversitesinde okuyup öğrenci belgesi ve sağlık kurulu raporu sahibi ve işitme engelli olması şartı ile.

g-) Sağlık Yardımı: Muayene ve ilaç yardımı, faturalandırılmış reçetenin  % 20’sinden en fazla %100’ü oranında Yönetim Kurulu kararı ile karşılanması.

h-) Gözlük Yardımı: Başvuran üyenin gözlüğü faturalandırılmış ise reçetesinin en fazla % 20 oranında Yönetim Kurulu kararı ile üç yılda bir defa karşılanması.

i-) İşitme Cihaz Yardımı: Başvuran üyenin İşitme Cihazı faturalandırılmış ise % 20’sinden en fazla %100’ü oranında Yönetim Kurulu kararı beş yılda bir defa ile karşılanması.

j-) Yakacak Yardımı: Doğalgaz kullanılmaması şartı ile bir defaya mahsus olmak üzere, faturalandırılması halinde 1.000 kilogram kömür veya odun yardımı verilmesi.

k-) Fakirlik Aylık Yardımı: 55 yaş üstü ve sosyal güvencesi olmayan üyeye 3 (üç) ayda 1 (bir) fakirlik yardımı verilmesi.

I-) Askerlik Yardımı: Bedelsiz askere gidecekler için askerlik celp belgesinin ibrazı şartı ile.

YENİ GALERİLER

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Türkiye İşitme Engelliler Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Mecidiyeköy Mah. Lati Lokum Sokak. Keçeli İş Hanı. No: 9 Kat:1 / 5-6
44320 Mecidiyeköy / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.